Ke stažení

KE STAŽENÍ

SOUBORY

JAK VYTVOŘIT PDF
Z důvodu problémů s formátováním dokumentů je vhodnější připravovat podklady pro tisk ve formátu *.pdf. Samozřejmě i s tímto typem souborů mohou být problémy, proto jsme pro vás připravili několik tipů pro jejich přípravu.

První možností je využití některé ze služeb pro převod dokumentů do pdf volně dostupných na internetu.Tuto službu najdete např. na adrese bluetone.
Druhou možností je vytvořit si soubor *.pdf s využitím programů na vlastním počítači a to buď použitím komerčních softwarů (např. Adobe Acrobat, PDF Factory, Text2Pdf a další) nebo použitím volných programů (např. PDF Creator, Ghostscript & Gsview & Redmon a další.

Jak vytvořit soubory s použitím programu Adobe Acrobat nebo PDF Creator se můžete dozvědět ze stručných příruček, které jsou ke stažení zde. Postup tvorby souboru *.pdf. pomocí programů Ghostscript & Gsview & Redmon naleznete na serveru Živě.sk nebo také zde.

Další informace o souborech *.pdf a o tisku naleznete například na Grafika.cz, Živě.cz nebo Živě.sk. Přestože jsou soubory *.pdf pro tisk bezpečnější, může občas při převodu dokumentů do formátu *.pdf dojít k odchylkám od původního souboru. Proto doporučujeme vždy porovnat výsledný soubor *.pdf s původním dokumentem. Zaměřit byste se zejména měli na formátování stránek, písma (je-li v dokumentu čeština např. ř,ž,š apod.) a obrázky.


TOPlist